Výbor spolku

Štádler Petr.JPG

Petr Štádler

předseda výboru

Profesí primárně překladatel beletrie a filmů, ve volném čase náruživý rekreační běžec. Aktivně se zajímá o komunitní dění, o veřejný prostor a jeho kultivaci. V rámci spolku založil a řídí Podnuselák, kulturní kout Altánek Jezerka, vypomáhá s provozem komunitní zahrady Vnitroblok Mečislavova, pořádáním sousedských slavností Zažít Mečislavku jinak a nuselského masopustu, s fundraisingem a žádostmi o dotace. Stará se o aktivní nábor a přijímání nových členů a komunikaci s nimi, snaží se krotit spolkovou administrativu a vytváří obsah spolkového FB a FB Podnuseláku, spravuje spolkové stránky a stránky Podnuseláku. Vymyslel a spustil skupinu Nuselské přešlapy, provozuje hashtagové projekty #nuselskéfasády, #zajímavépodniky, #zajímavéstavby. Popichuje úřady, TSK a další aktéry, aby zvlášť ve veřejném prostoru dělali, co mají. Trochu uklízí ulice a snaží se úklidy i organizovat, poslední dobou zejména ve spolupráci s Trash Hero. S kolegyní Dagmar vymyslel a tvoří Nuselské chodníkové mozaiky. Taky se snaží propojovat spřízněné jedince tak, aby měl spolek větší záběr a každý se uplatnil tam, kde ho to baví a kde už to on sám nezvládá.

Balaštíková Lucie.jpg

Lucie Balaštíková

místopředsedkyně výboru

Doktorka, táborová vedoucí, sportovkyně. Holka, co v Nuslích vyrostla a teď Nuslím pomáhá růst. Ve spolku je jedním z pořadatelských tahounů Podnuseláku, jeho zdravotnicí a jakožto náruživá běžkyně i jeho nejzapálenější a nejpravidelnější účastnice a držitelka ženského rekordu! Pomáhá se starat o zdar komunitní zahrady Vnitroblok Mečislavova, vypomáhá s dotacemi a finanční stránkou spolkového provozu.

Hartmannová Dagmar.jpg

Dagmar Hartmannová

členka výboru

V Nuslích žije od začátku 80. let. Její profesní záběr sahá od propagace a redakční činnosti přes výuku francouzštiny, češtiny pro cizince a rodilé mluvčí po organizaci aktivit profesního a zájmového vzdělávání pro dospělé. Je amatérská malířka, miluje výtvarné umění, vážnou hudbu a literaturu. Členství ve spolku vnímá jako příležitost přispět ke zlepšení kvality života v Nuslích. V rámci spolku je spoluautorkou projektu Nuselské chodníkové mozaiky a pracuje na kreativních komunitních projektech.

 
Hojka Jakub.jfif

Jakub Hojka

člen výboru

Zasazuje se o profesionalizaci spolku, a to zejména s ohledem na transparentnost a otevřenost. Profesně se pohybuje v online průmyslu. Zastává odpovědný a respektující přístup k přírodě i ostatním lidem. Jeho oblast činnosti pro spolek je zejména životní prostředí a IT administrativa.

Ordóňez Tereza.jpg

Tereza Ordóňez

členka výboru

V Nuslích žije s rodinou od roku 2018. Jejich sousedský ráz ji nepřestává ohromovat a má radost, že svou troškou může přispívat k jeho kultivaci. Ve spolku se podílí na zajišťování finančních prostředků pro naše projekty a dramaturgii kulturních akcí v altánu Jezerka.

Joklová Klára.JPG

Klára Joklová

členka výboru

Pracuje v nezisku a projektovém řízení, kde se stará mj. o rozvoj Wikipedie. Věří principům svobodné a nezávislé kultury všeho druhu, udržitelného životního stylu a fandí komunitním a sociálním aktivitám. Po Nuslích chodí zásadně se psem, je pěstitelkou pokojovek, milovnicí kávy, vína, vegejídel, deskovek, plakátů, komiksů, LPíček a cestování v dodávce. Často mizí z bytu do přírody.

 
Sebroňová Klára.jpg

Klára Sebroňová

členka výboru

Pracuje jako asistentka pedagoga na základní škole. Ve volném čase se věnuje stepování, sebevzdělávání nebo čtení. Ve spolku pomáhá s administrativou a provozní stránkou, spravuje spolkový Instagram, tvoří a rozesílá spolkový občasník NUSLETR a pomáhá organizovat Podnuselák.

Köhler Iva.jpg

Iva Köhler

členka výboru

Community manager na dovolené (mateřské), milovnice kávy, veteše a věcí z druhé ruky, prostě Sběratelka věcí, které tak dlouho chyběl v Nuslích blešák, až začala jeden organizovat.

Kučerová Tereza.JPG

Tereza Kučerová

členka výboru

Architektka ve společnosti Moloarchitekti. Aktivně přispívá ke kultivaci veřejného prostoru v Nuslích a chce se potkávat s lidmi, kteří mají podobné cíle. Organizovala akci Laťování a v hlavě má spoustu dalších nápadů, jak proměnit Nusle.