top of page

Výbor spolku

Štádler Petr.JPG

Petr Štádler

předseda výboru

Profesí jsem primárně překladatel beletrie a filmů, ve volném čase náruživý rekreační běžec. Aktivně se zajímám o komunitní dění, o veřejný prostor a jeho kultivaci. V rámci spolku jsem založil a s pomocí výborného týmu pořádám Podnuselák, před pár lety jsem rozjížděl kulturní program spolku, původně v Altánku Jezerka, podařilo se mi úspěšně předat provoz komunitní zahrady Vnitroblok Mečislavova, kde jsem před ještě před dvěma sezonami správcoval, vypomáhám s organizováním sousedských slavností Zažít město jinak či nuselského masopustu, s fundraisingem a žádostmi o dotace. Dostávám náš spolek do médií. Realizoval jsem síť Vstřícné místo. Snažím se aktivně nabírat nové členy (za to, že samotný přijímací proces už jsem mohl předat, jsem ovšem vděčný kolegyni Dáše Svobodové) a krotit spolkovou administrativu, spravuji obsah FB Podnuseláku a teď už jen občasně přispívám i na spolkový FB; též spravuji spolkové stránky a stránky Podnuseláku. Vymyslel jsem a řídím platformu Nuselské přešlapy, čas od času oživím dávné hashtagové projekty #nuselskéfasády, #zajímavépodniky, #zajímavéstavby. Popichuji úřady, TSK a další aktéry, aby zvlášť ve veřejném prostoru dělali, co mají. Sám i se spřátelenými organizacemi typu Čistější Praha uklízím své okolí a ve spolku spolupořádám komunitní sázení. Čas od času přiživuji projekt Nuselské chodníkové mozaiky. Poslední dobou jsem zajišťoval organizační, finanční, administrativní a propagační podporu v projektech Nuselská náves a Křesomyslův hájíček i u chystaného náměstíčka U Křížku. Čím dál více se snažím propojovat spřízněné jedince tak, aby měl spolek větší záběr a každý se uplatnil tam, kde ho to baví a kde už to já sám nezvládám.

DSC_0477.jpg

Michaela Švandová

místopředsedkyně výboru

Pět let pracovala na různých pozicích v kulturním a komunitním centru Kasárna Karlín, byla součástí žižkovského spolku Poustevna a posledních pár let působí v Nadaci Via. Zaměřuje se na budování komunit a komunitní rozvoj, zajímá ji téma veřejného prostoru, zapojování veřejnosti i sociální spravedlnosti. V Nuslích bydlela čtyři roky, před dvěma měsíci se přesunula o pár ulic dál, na samou hranu Vršovic a Nuslí. Ve spolku Probuďme Nusle se chce zaměřit na podporu v grantovém procesu, případně i na téma podpory sousedského života nebo veřejného prostoru.

Jana Kautská.jpg

Jana Kautská

členka výboru

Jana žije v Nuslích třetím rokem. Přistěhovala se sem z Holešovic a je nadšená z toho, kolik je tu příležitostí měnit věci k lepšímu. Učí soukromě angličtinu a pracuje jako projektová koordinátorka v Člověku v Tísni, kde vytváří vzdělávací materiály a pořádá akce pro vyučující. Tam se dostala i k dokumentárním filmům, které pak začala promítat v Nuslích pro sousedy. Cestuje a na cestách pracuje, dobrovolničí, nebo prostě jen sbírá inspiraci. Má ráda neformální setkávání a věří v jejich sílu i v rámci spolku.

WhatsApp Image 2021-09-27 at 15.56.59.jpeg

Jakub Hojka

člen výboru

Rodilý Pražák žijící v Nuslích bezmála 40 let. Provozuje internetový obchod s co nejnižší ekologickou stopou a udržitelně. Několikrát organizoval Ukliďme Česko na Reitknechtce, za svůj život zasázel desítky stromů a jako vášnivý zahradník se s radostí stará o zeleň, kde to jen jde. Zasazuje se o profesionalizaci spolku, a to zejména s ohledem na transparentnost, otevřenost a automatizaci. Jeho oblast činnosti pro spolek zůstává zejména životní prostředí a IT administrativa.

Hana Panochová.jpg

Hana Panochová

členka výboru

Obyvatelka Nuslí se zájmem o kvalitní veřejný prostor, zakladatelka skupiny Nuselských matek, dobrovolnice v rámci mnohých spolkových aktivit v posledních (i prvních) letech, zapojila jsem se do kritiky Táborské ulice a chybějících přechodů, autorka petice za bezpečnější přechod před školou Táborská. Mými oblasti zájmu ve výboru či činnosti spolku jsou veřejný prostor a prostředí, ve kterém žijeme, spolupráce při kulturních akcích.

Dagmar Svobodová_edited.jpg

Dagmar Svobodová

členka výboru

Ve spolku se starám o sociální sítě, odrážející offline dění nejen v milovaných Nuslích, ale i v širším okolí. Naplňuje mě dobrovolnictví, kterému se věnuji s přestávkami několik let. Fandím všem, kteří si jako já "adoptovali" rabátko, osazují volné plochy rostlinami a kultivují veřejný prostor.

Köhler Iva.jpg

Iva Köhler

členka výboru

Obchodnice s vintage, starožitnostmi a kávou (Obchod věcmi), Sběratelka věcí a Community managerka Reuse federace, milovnice Nuslí a organizátorka Nuselských Blešek.

Kučerová Tereza.JPG

Tereza Kučerová

členka výboru

Architektka ve společnosti Moloarchitekti. Zajímá se o téma dětí ve veřejném prostoru a navrhuje dětská hřiště. Aktivně přispívá ke kultivaci veřejného prostoru v Nuslích a chce se potkávat s lidmi, kteří mají podobné cíle. Organizovala akci Laťování a v hlavě má spoustu dalších nápadů, jak proměnit Nusle. Je autorkou květináčů, které zásadně proměnily prostor, jemuž spolek vymyslel název Nuselská náves. Přispívá do spolku svými odbornými znalostmi při realizacích projektů jako například proměna Křesomyslova hájíčku, proměny plácku okolo stromu na křižovatce U Křížku a další, na kterých se aktuálně pracuje.

DSC_0826 (2).JPG

Tereza Czesany Dvořáková

členka výboru

V Nuslích bydlím od roku 2009 a za tu dobu jsem svědkem velkého rozvoje, ale také gentrifikace – chudí a staří prostě bohužel odcházejí jinam. Zhoršilo se například i to, že ubývají přechody a naopak přibývají automobily a stoupá jejich rychlost. Pracuji v kultuře, takže mám přirozeně blízko ke kulturním aktivitám spolku a angažuji se především v pořádání sousedského letního kina. Za jeho rozšířením stojí i úvaha, že Praha 4 je sice největší pražská část, ale vlastní kino nemá ani jedno – podobně jako jí chybí městem zřizované divadlo. Ráda bych napomohla tomu, aby se nám tu žilo ještě lépe – v kultuře i jinde ve veřejném prostoru.

bottom of page